idėja

Kas yra Yearbook?

Yearbook atsirado iš noro kurti tai, ko iš tiesų reikia žmogui ir jo bendruomenei, o ne tai, prie ko esame pripratę. Taip gimė pirmoji šiuolaikiško dizaino vinjetė, paremta fotografijos ir dizaino sinteze. Su ja ir Yearbook platforma naujoms idėjoms įsirusenti ir įgyvendinti.

Forma

Yearbook vinjetė – dabarties atspindys, kuriamas kaip atsiminimas ateičiai. Tai savotiška bendruomenės dokumentavimo (r)evoliucija, kvestionuojanti pasenusią vinječių tradiciją – atsisakanti nelogiškos inercijos, kurianti naujus šablonus, kurie atspindi realią šiandieną ir tikrą žmogų.

Turinys

​Mums rūpi žmogus ir jo žmonės. Tikime, kad nėra nieko prasmingiau už žmonių ryšius. Todėl norime paskatinti puoselėti bendruomenes. Nesvarbu tai darželio ar klasės draugai, o gal ir magistro kolegos. Mūsų susitikimai turi prasmę, saugokime tai.

istorija

2015-ųjų metų pavasaris. Ketvirtoji Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų studijų programos laida ruošiasi bakalauro baigimui. Studentės Agnė ir Regina nusivilia gautais vinječių pasiūlymais ir nusprendžia kurso draugams pasiūlyti savo naujos kartos vinjetės idėją. Duetas susiburia neatsitikintai: vinjetės atsiradimui būtinos dvi sąlygos – portretai ir fizinis pavidalas. Čia puikiai pasitarnauja jau ne pirmų metų Agnės kaip fotografės patirtis bei Reginos vizualinės komunikacijos ir darbo su spauda įgūdžiai. Kurso draugai ne tik kad sutinka, bet ir labai apsidžiaugia tokia iniciatyva. Taip atsiranda pirmosios Yearbook užuomazgos.

2015-ųjų ruduo. Baigusios studijas, kurso draugės ieško savirealizacijos už universiteto ribų. Ir juokais, ir ne visai vis ataidi susižavėjimo gandai apie nusisekusias „kūrybininkų“ vinjetes. Agnė ir Regina nusprendžia nebejuokauti ir duoda tam vardą – Yearbook.

2017-ųjų pavasarį pasitinkame jau su šimtais darželinukų, studentų bei moksleivių portretų užnugaryje ir priešakyje. Tikėjimas vinjetėmis ir Yearbook įgauna pagreitį. Su ta gaida, prie Yearbook komandos prisijungia fotografė Dovaldė. Yearbook akys kuo tuoliau, tuo didesnės, ausys platesnės ir širdys atviresnės. Nuo pirmųjų Yearbook sekundžių iki šiandien kuriame tai, kas artima, žavime tuo, kas tikra.

žmonės

Regina Kenstavičiūtė kūryba ir komunikacija | bendraįkūrėja
Agnė Papievytė fotografija ir komunikacija | bendraįkūrėja

Nori draugauti?

Parašyk mums.

  • info@yearbook.lt
  • +370 685 49900